aktualność

Mistrzowie sportu

Opublikowano: 20/06/2013

XII Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego i podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyło się w Centrum Kultury w czwartek, 20 czerwca. Powiat kamiennogórski w tym roku został wyróżniony i nagrodzony jako najbardziej usportowiony powiat województwa dolnośląskiego w sporcie szkolnym w roku 2011/2012.

Podczas uroczystej gali starosta Ewa Kocemba i dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Kamiennej Górze Katarzyna Bandyk wręczyły dyplomy i medale.

Tytuł "Bardzo Dobrego Sportowca" przyznawany jest za znalezienie się na miejscach 1-3 w finale strefy jeleniogórskiej lub miejscach 4-6 w finale dolnośląskim. "Wybitnymi Sportowcami" zostali zawodnicy z miejsc 1-3 w województwie. Wśród szkół najlepsze okazały się Szkoła Podstawowa nr 2

Podczas uroczystości podsumowana została rywalizacja szkół. W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęło kamiennogórskie Gimnazjum nr 2, drugie Gimnazjum nr 1 z Kamiennej Góry, a trzecie Gimnazjum z Lubawki. W rywalizacji chłopców dwa pierwsze miejsca wyglądały tak samo jak w klasyfikacji dziewcząt, na trzecim miejscu znalazło się gimnazjum z Krzeszowa.

W rywalizacji chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężył ZSO przed ZSZiO.