aktualność

ZSS z medalami

Opublikowano: 15/04/2013

VII Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych odbył się w czwartek 11 kwietnia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Zawody rozpoczęty się od defilady uczestników, wysłuchania hymnu, podniesienia flagi olimpijskiej i wygłoszenia przysięgi olimpijskiej przez wszystkich startujących zawodników. Do rywalizacji przystąpili pływacy z 14 różnych sekcji pływackich z województwa dolnośląskiego, w tym między innymi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze z sekcji "Podaj rękę".

Pływacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 15 m, 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4x25 m stylem dowolnym.

Uczniowie ZSS w konkurencjach indywidualnych zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. Złoto zdobyła Sylwia Wąs w stylu dowolnym na dystansie 25 m oraz Santiago Doliński na dystansie 50 m w stylu klasycznym. Brązowy medal wywalczyła Marcelina Jurkowska w stylu dowolnym na dystansie 25 m. Wysoko została również sklasyfikowana kamiennogórska sztafeta. Sylwia Wąs, Marcelina Jurkowska, Kornel Pietrowski oraz Santiago Doliński wypływali 3 miejsce i zdobyli brązowe medale.

Kornel Pietrowski zajął piąte miejsce w stylu dowolnym na dystansie 25 m, Paula Olejnik zdobyła czwartą lokatę w stylu dowolnym na 25 m, Ela Lisowska szóste miejsce w stylu dowolnym na dystansach 25 m, Daniel Macniak czwarte w stylu dowolnym na 25 m a Mateusz Kamiński szóste w stylu dowolnym na dystansach 25 m.

Opiekunami pływaków były Brygida Budaj i Katarzyna Bandyk.