aktualność

Zielony Szczupak Bukówki

Opublikowano: 17/09/2012

Po raz 12. odbyły się Międzynarodowe Zawody Wędkarskie "Zielony Szczupak Bukówki". Zawody zostały rozegrane w kategoriach indywidualnej i drużynowych o "Super Puchar Samorządowy" i "Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji". Swoje wędkarskie umiejętności sprawdzało 77 zawodników, wśród nich samorządowcy i policjanci. Zawodników przed startem powitała starosta kamiennogórski Ewa Kocemba.

Zielonego Szczupaka Bukówki organizuje Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze, Fundacja Rozwoju Miasta i Gminy Lubawka "Brama Lubawska" oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce. Projekt dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W tym roku zawodnicy złowili szczupaki, których brakowało w poprzedniej edycji imprezy. Pierwszego, niewymiarowego złapał Tomasz Pruś z Marciszowa. Po pierwszej turze wędkarze przynieśli trzy szczupaki, najdłuższy miał 57 cm. W kategorii indywidualnej wygrał Krzysztof Kopeć (3,45 kg - 5 ryb), drugie miejsce zajął Andrzej Talarczyk (1,41 kg - 1 ryba), a trzecie Leszek Kulikowski (1,26 kg - 5 ryb).

Walkę o przechodni puchar samorządowy wygrała drużyna z Gminy Lubawka w składzie: Marcin Gałka, Dariusz Kurczewski, Waldemar Babik, Krzysztof Kopeć.  Panowie w sumie złowili 3,7 kg ryb.

Podczas zawodów odebrany został fant wylicytowany podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komendant policji Bogdan Kujawiak zobowiązał się wówczas do wspólnego wędkowania i słowa dotrzymał.